ID: 970189

Barcelona od A do Z a Montserrat ***

Termín: 25.05. (St) - 29.05. (Ne) 2022

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 6 990 Kč

Program
1. den
Odjezd z ČR, přes Německo, Francii.
2. den
Ráno příjezd na pobřeží Costa Brava. Volno u moře. Nocleh.
3. den
BARCELONA – hlavní město Katalánska.  Zastavíme u chrámu Sagrada Famila, jež je velkolepým dílem geniálního architekta A. Gaudího a symbolem města. Shlédnete další Gaudího stavby, které tvoří neopakovatelný  a unikátní styl městské architektury, tak jako zahradní město Parc Güell. Poté se můžete těšit na magické poutní místo ve skále, v krásné přírodě, který vždy přitahoval poutníky z celého světa. Když budeme vyjíždět na horu Montserrat, budete se kochat  skalním masivem přírodního parku, kde se nalézá nejposvátnější místo Katalánska – benediktinský klášter MONTSERRAT. Je obklopený kaplemi a jeskyněmi poustevníků. Zajímavostí je malá posvátná soška černé madony La Moreneta, která je patronkou Katalánska. Působí zde duchovní energie a okouzlí vás překrásné výhledy do okolí. Poté návrat do BARCELONY – okružní jízda se zastávkami. Shlédnete největší evropský fotbalový stadion Camp Nou, který je domovem fotbalového klubu FC Barcelona. Uvidíte Miroův park, Plaça d´Espaňa se známou fontánou Font Mágica, Národní palác, Pueblo Espaňol. Vyjedeme na vrch Montjuïc, který je oblíbenou relaxační zónou místních díky řadě parků a zahrad a užijeme si jedinečný výhled na město a přístav. Nahlédnete také do Olympijského stadionu, jež pojme až 65 tisíc diváků a kde se v roce 1992 konaly letní olympijské hry. Odjezd zpět na ubytování. po večeři se můžete vydat na procházku kolem moře, či si posedět v typických bodegas a ochutnat místní vína a speciality. Nocleh.
4. den
BARCELONA – prohlídku historického centra začneme na  Plaça de Catalunya. Projdeme se nejstarší části města – gotickou čtvrtí Barri Gótic. Je tvořena souborem staveb z dob jejího největšího rozkvětu s mnoha krásnými starými domy, kamennými městskými paláci, prastarými kostely a kaplemi. Protíná ji spleť uzounkých klikatých  uliček, které oživují pouliční hudebníci jako sóloví houslisté, kytaristé, či zpěváci. Okouzlí vás nádherná katedrála svaté Eulálie. Spatříte Kostel sv. Anny, jeden z nejstarších kostelů ve městě, kanovnické domy, kapli sv. Agáty, Archiv koruny Aragónské. Na náměstí Plaça Rei spatříte Královský palác, kde Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský přijali Kolumba po jeho prvním návratu z Ameriky. Poblíž se nalézá Casa de la Ciutat a palác Generalitat a jedno z nejhezčích a nejrušnějších  náměstí v Barceloně Plaça Reial s palmami. Shlédnete také slavnou barcelonskou operu Gran Teatre del Liceu. Zajímavá bude procházka po vyhledávané a rušné barcelonské třídě Las Ramblas s úžasnou atmosféru. Potkávat budete pouliční umělce, živé sochy v těch nejoriginálnějších kostýmech a pózách, hudebníky, klauny nebo žongléry. Mezi tím vším se nacházejí obchůdky se suvenýry, stánky s ptáky v klecích, kiosky s knihami, barevná květinářství, či množství kaváren a restaurací. Můžete se těšit na vyhlášenou secesní tržnici „La Boquería“, kde ochutnáte spoustu tradičních specialit i na muzeum známé šunky Serano. Shlédnete také slavnou barcelonskou operu Gran Teatre del Liceu. Dostaneme se do přístavu Port Vell, na jehož začátku se tyčí majestátní sloup Kryštofa Kolumba. Zajímavé jsou  středověké loděnice Les Drassanes, ve kterých  nyní sídlí Námořní muzeum. Tyto královské suché doky představují nejobsáhlejší dochovaný středověký komplex svého druhu na světě. Poté oceníte osobní volno k návštěvě muzeí či nákupům. Můžete se projít po elegantní přístavní promenádě, Paseo Maritimo, na jejíž konci stojí Maremagnum, rozsáhlý komplex restaurací, obchodů. Za návštěvu stojí L’Aquarium de Barcelona – největší evropské akváriium. Nabízí 22 obřích akvárií a efektní expozici 80 metrů dlouhého podmořského tunelu se žraloky, kde si budete připadat jako pod hladinou oceánu. Chlubí se přes 11 tisíc mořských živočichů v šesti milionech litrů vody. Večer odjezd směr ČR.
5. den
Návrat do ČR.
Doprava autokarem - odjezdová místa (Trasa A)
Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
Cena zahrnuje
2 x ubytování v hotelu***
2 x polopenzi
dopravu moderním klimatizovaným autokarem
průvodce
zákonné pojištění CK, DPH
Cena nezahrnuje
vstupy a místní taxy
na vyžádání samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.500 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje).
rezervace míst v autokaru za poplatek 200 Kč
25.05. (St) - 29.05. (Ne) 2022 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Osoba ve 3 lůžkovém pokoji další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-First minute6 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŠpanělsko
MístoPoznávací zájezdy - Španělsko
HotelBarcelona od A do Z a Montserrat
Osoba ve 3 lůžkovém pokoji
Termín25.05.2022 - 29.05.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČO: 6514316

Vytvářím objednávku...