ID: 917656

Cesta za perlami Kypru

Termín: 22.03. (Po) - 29.03. (Po) 2021

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Dle programu

Cena: 14 611 Kč

Program
1. den:
dle letového řádu odlet z Prahy do Ercanu (s mezipřistáním v Antalyi nebo Istanbulu). Transfer z letiště do hotelu v oblasti Kyrenie, individuální volno, nocleh.

2. den:
po snídani odjezd na prohlídku opatství Bellapais, kde se v krásných zahradách nacházejí dochované ruiny původního sídla Kyrenijského biskupa. Ze zřícenin tohoto gotického kláštera, který se nachází ve stejnojmenné vesničce, jsou nádherné výhledy na Kyrenii a její pobřeží. Můžete si zde zakoupit suvenýry a ochutnat místní speciality. Po obědě prohlídka středověké pevnosti v Kyrenii, odkud jsou opět krásné výhledy na přístav jachet. Součástí zříceniny hradu je Námořní muzeum s vrakem obchodní lodi z doby Alexandra I. Velikého. Po prohlídce přístavního města Kyrenia návrat do hotelu, individuální volno, večeře a nocleh.

3. den:
po snídani odjezd na prohlídku zříceniny hradu sv. Hilarion, vyrůstajícího ze strmé skály, která se tyčí v horách nad Kyrenií. Výhledy do okolí jsou znovu nezapomenutelné. Hrad údajně inspiroval Walta Disneyho k vytvoření paláce zlé královny v pohádce o Sněhurce. Po obědě následuje návštěva místního vinařství s ochutnávkou domácích produktů, zastavíte se také v obchodě s koženými výrobky. Návrat na večeři a nocleh do hotelu.

4. den:
snídaně. Následně odjezd na celodenní výlet do Nicosie, hlavního města, které je rozděleno na jižní řeckou a severní tureckou část. Město je oddělené demilitarizovanou zónou spravovanou OSN. Cestou se zastavíte u městských hradeb, Kyrenejské brány a Benátského sloupu. Dominanta města, mešita Selimiye, která vznikla přestavbou gotické katedrály, je jednou z dochovaných památek. Doporučujeme návštěvu tradičního hostince Buyuk Han, zbudovaného v osmanském stylu v bývalém karavansaraji, kde stále vládne atmosféra starých časů. Po obědě volný čas na nákupy suvenýrů v řecké části města. Návrat na večeři a nocleh v hotelu v Kyrenii.

5. den:
po snídani odjezd do Famagusty, města nacházejícího se ve stejnojmenné zátoce na východě ostrova, od roku 1983 na území Severokyperské turecké republiky. Cestou zastávka ve zlatnictví s možností nákupů za výhodné ceny. Směrem na Salamis stojí klášter sv. Barnabáše se 2 muzei a komorovou hrobkou sv. Barnabáše. Po jeho prohlídce se podíváte na nedaleké ruiny antického města Salamis, které bývalo ve starověku hlavním městem Kypru. Prohlídka zachovalého komplexu antických památek (římské divadlo, lázně, starověké mozaiky). Po obědě následuje prohlídka Famagusty. Její jižní předměstí, Varosha, představuje od roku 1974 neblahý symbol rozděleného Kypru. Někdejší luxusní příměstské letovisko, kam se sjížděly světové filmové hvězdy, je nyní zcela opuštěným, uzavřeným vojenským prostorem a stalo se z něj tzv. „Město duchů“. Ve městě Famagusta jsou k vidění ruiny františkánského kláštera a dalších kostelů, pozůstatky vil a paláců bohatých kupců a šlechticů nebo gotická katedrála sv. Mikuláše, která byla později přeměněna na mešitu Lala Mustafa Pasha. Pevnost ve starém přístavu, tzv. Othellova věž, získala svůj název díky Williamu Shakespearovi a jeho ději ve hře Othello. Z vrcholu této věže si užijete nádherný výhled na celé město a přístav. Nezapomeňte se zastavit v místní vyhlášené cukrárně Petek, z jejíž široké nabídky domácích zákusků a cukrovinek vás bude přecházet zrak. Při zpáteční cestě navštívíte dílnu s ručně tkanými koberci. Toto řemeslo patří k jednomu z nejstarších řemesel na ostrově. Večeře a nocleh v hotelu v okolí Famagusty.

6. den:
individuální volno s možností fakultativního výletu na poloostrov Karpaz, do přírodní rezervace, která je zastávkou tažných ptáků, vyhlášeným místem želv a divokých oslů. Po cestě zastávka ve fabrice na výrobu olivového oleje s možností nákupu místních produktů. Následuje návštěva vesničky Dipkarpaz. Po prohlídce místní mešity volno k nákupu suvenýrů. Následuje oběd a poté návštěva místa s koncentrací divokých oslíků s možností jejich krmení a fotografování. Po prohlídce pravoslavného kostela sv. Ondřeje, který údajně léčil oční neduhy, můžete ochutnat z pramene léčivé vody a vykoupat se na nejkrásnější pláži Severního Kypru, kterou je Golden Beach. Návrat na večeři a nocleh.

7. den:
individuální volno s možností fakultativního výletu do přístavního města Larnaca na jihovýchodním pobřeží jižního Kypru. Nachází se zde trojlodní kostel sv. Lazara s kupolemi z 10. století, turecká pevnost z roku 1625, mešita Hala Sultan Tekke z roku 1816 a kostel Panhagia Angeloktistos s křížovou kupolí. Po obědě se přemístíte do předhůří pohoří Troodos, kde se nachází vesnička Lefkara, známá výrobou krajek, které údajně okouzlily i Leonarda da Vinci, který sem zavítal v roce 1481. Lefkara je známá též ručním zpracováním stříbra, krámky s tímto zbožím naleznete doslova na každém kroku. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

8. den:
dle letového řádu transfer na letiště do Ercanu, odlet zpět do Prahy (s mezipřistáním v Antalyi nebo Istanbulu).

Destinace
Turecko, Řecko
Hotel
Cesta za perlami Kypru
Cena nezahrnuje
spropitné
Země
Kypr

leteckou dopravu Praha - Ercan - Praha (s mezipřistáním v Antalyi nebo Istanbulu) • transfer letiště - hotel - letiště • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelech s polopenzí • 4 obědy dle programu • dopravu autokarem dle programu • služby průvodce FIRO-tour a místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
sleva za 3. osobu na přistýlce (1 000 Kč) • sleva za 1. dítě 2-12 let na přistýlce (7 000 Kč)
Minimimální počet účastníků
15
Fakultativní příplatky
1lůžkový pokoj (2 990 Kč) • fakultativní výlet Karpaz - Dipkarpaz - Golden Beach včetně oběda (1 390 Kč) • fakultativní výlet Larnaca/ Lefkara včetně oběda (1 990 Kč) • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog str. 11
22.03. (Po) - 29.03. (Po) 2021 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2lůžkový pokoj - 2/1 - Dospělá osoba další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Praha
-14 611 Kč
Vybrat termín
19.04. (Po) - 26.04. (Po) 2021 - 8 dní, 7 nocí
2lůžkový pokoj - 2/1 - Dospělá osoba další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Praha
-15 471 Kč
Vybrat termín
17.05. (Po) - 24.05. (Po) 2021 - 8 dní, 7 nocí
2lůžkový pokoj - 2/1 - Dospělá osoba další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Praha
-15 471 Kč
Vybrat termín
27.09. (Po) - 04.10. (Po) 2021 - 8 dní, 7 nocí
2lůžkový pokoj - 2/1 - Dospělá osoba další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Praha
-15 471 Kč
Vybrat termín
25.10. (Po) - 01.11. (Po) 2021 - 8 dní, 7 nocí
2lůžkový pokoj - 2/1 - Dospělá osoba další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Praha
-14 611 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKypr
MístoKypr
HotelCesta za perlami Kypru
2lůžkový pokoj - 2/1 - Dospělá osoba
Termín22.03.2021 - 29.03.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237

Vytvářím objednávku...