ID: 926514

Vojenská historie Králíky

Termín: 16.10. (Pá) - 17.10. (So) 2020

Délka pobytu: 2 dny, 1 noc

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 1 490 Kč

Poloha
Dělostřelecká tvrz Bouda se v období okupace stala pokusným objektem, kde němečtí odborníci odzkoušeli řadu původního zařízení a technologií tvrze (např. všechna vrata do vjezdu ve vchodovém srubu, šikmý výtah, filtrovnu…). Již od podzimu roku 1938 se tvrz stala také cílem pro dělostřelecké a o něco později i ženijní pokusy. Dělostřelecký srub K – S 11 představuje pravděpodobně první místo mimo území III. říše, kde proběhly ověřovací zkoušky podkaliberních protibetonových střel Röchling – jedné z vyvíjených, v boji však nikdy nepoužitých, německých tajných zbraní. Na podzim 1944 se začala Hůrka měnit na továrnu k výrobě leteckých součástí. V té době také začala na svahu nad vchodovým objektem stavba tábora pro několik set vězňů. Tito měli v podzemní továrně pracovat. Připravené výrobní zařízení se stalo po osvobození kořistí sovětské armády.
Pěchotní srub byl k výstavbě zadán spolu s dalšími objekty 9. června 1936 jako 3./III. stavební podúsek ŽSV III Králíky. V říjnu roku 1940 zde proběhly četné zkoušky zbraní, vnitřního zařízení a rozsáhlé postřelování. Němečtí odborníci zde zkoušeli palby z pevnostního kanónu vz. 36, pevnostního minometu vz. 38, minometu pro pancéřový zvon a kulometů. Jednalo se o nejrozsáhlejší zkoušky kompletního sortimentu pevnostních pěchotních zbraní provedené na našem území německou armádou.
Program
1.den: Dopoledne příjezd do Mladkova, odkud se vydáme po naučné stezce Betonová hranice, směřující k Muzeu čs. Opevnění – dělostřelecké tvrzi Bouda a Muzeu Vysoký kámen. V blízkosti se rovněž nachází Vojenské muzeum Lichkov, které je s trasou propojeno. Stezka má délku 15 km a je vybavena 23 informačními tabulemi. Lze tu zhlédnout řadu objektů lehkého i těžkého opevnění a mnohé pozůstatky dělostřeleckých a ženijních zkoušek pevnostních objektů. V podvečer odjezd na ubytování. 

2. den: Po snídani návštěva dělostřelecké tvrze Hůrka, poté přesun do Vojenského muzea Králíky, což je nejmodernější vojenské muzeum v České republice, kde uvidíte expozice věnované armádě, obraně státu a československým opevněním. Dále můžete vidět rozpracovnou dioramu Československá armáda v roce 1938 a ústřední dioramu muzea nazvanou Jaro 1945. Ta přibližuje návštěvníkům prostřednictvím mohutných kusů vystavených těžkých zbraní (děla, tanky...) příběh konce války a osvobození Československa. Dále uvidíte pultovou vitrínu věnovanou bodáku na Sa vzor 58, vitrínu věnovaná Sa vz. 24 a 26, sbírku legendárních Pragovek V3S atd. Ve 14:30 odjezd, zastávka u Pěchotního srubu K-S 14 „U cihelny“.

Dne 25. července se můžete těšit na Malý tankový den, v jehož rámci uvidíte ukázky těžkých pásových strojů. Na terénní okruh v areálu muzea vyrazí nejen tanky, ale také další pásová vozidla. Po ukázkách možnost prohlédnout si tanky z blízka.
Cena zahrnuje
Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce
Cena nezahrnuje
Vstupy do objektů
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Orientační ceny vstupného
Vojenské muzeum Králíky 120 Kč
Dělostřelecká tvrz Bouda 100 Kč
Vojenské muzeum Lichkov 20 Kč
Pěchotní srub K-S 14 „U cihelny“ 60 Kč


Nástup / Výstup
PRAHA – 06:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.
16.10. (Pá) - 17.10. (So) 2020 - 2 dny, 1 nocStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu - Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Autobus
-Last minute1 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoKrálíky
HotelVojenská historie Králíky
Cena za osobu - Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín16.10.2020 - 17.10.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Vega Tour, s.r.o. IČO: 62917072

Vytvářím objednávku...