ID: 930371

Podmanivá krajina Novohradských hor

Termín: 25.06. (Pá) - 27.06. (Ne) 2021

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 3 830 Kč

Příplatky
1lůžkový pokoj – 790 Kč, cestovní pojištění Uniqa .
Trasa

TELČ - NOVÉ HRADY - TERČINO ÚDOLÍ - ŽUMBERK - HOJNÁ VODA - KRAVÍ HORA - DOBRÁ VODA - MANDELSTEIN - ROŠTEJN - TŘEŠŤ

Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Po cestě se zastavíme v TELČI  – městské památkové (UNESCO). Ohromí nás překrásné historické náměstí lemované gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty. Poté se již vydáme na Novohradsko, kde se necháme okouzlit unikátně zachovalou přírodou, čistými prameny a malebnými vesničkami. Naše první kroky povedou do malebných NOVÝCH HRADŮ. Gotický hrad je jedním ze symbolů města a výraznou dominantou. Jeho expozici tvoří obrazová galerie, sbírka rodových portrétů, historického empírového nábytku, lovecké zbraně, trofeje a sbírka unikátního černého skla – hyalitu. Dále nás čeká nenáročná procházka úchvatným TERČINÝM ÚDOLÍM - romantickým parkem k vodopádům na říčce Stropnici, kde najdete naučnou stezku, hamr, letohrádek Modrý pavilon. V parku již 250 let roste „pamětní strom“, jedná se o dub letní a již od roku 1989 je chráněný státem. Toto místo si řada snoubenců vybírá ke svému svatebnímu obřadu. Před příjezdem na ubytování zavítáme k tvrzi Žumberk, která na nás dýchne svou jedinečnou atmosférou. ŹUMBERK je v Čechách ojedinělým příkladem dochované opevněné vsi s tvrzí a kostelem (jedna ze tří posledních v Evropě).
2. den
Po snídani se vydáme na výlet k Národní přírodní památce - pralesu HOJNÁ VODA (UNESCO), ten se nachází na svahu hory Vysoká (1 034m) 4 kilometry od obce Hojná Voda. Dnes má rozlohu 8,56 ha a těsně hraničí s Rakouskem. Prales tvoří pozůstatky přirozených smíšených lesních porostů s převahou přestárlých jedlí, buku, smrku a javoru klenu. Sám prales se neobnovuje, okolní porosty však pocházejí většinou z přirozené obnovy. Pralesovitý ráz utrpěl v průběhu obou světových válek, kdy byly nejsilnější jedle vytěženy na stavbu lodí. Čeká nás túra naučnou stezkou touto nejstarší přírodní rezervací u nás. Dostaneme se na KRAVÍ HORU 953 m, na jejímž vrcholu spatříme vojenskou hlásku přestavěnou na telekomunikační věž s rozhlednou. Po točitém schodišti můžete vystoupit až na výhledovou plošinu ve výšce 32 metrů, odkud se otevírá úžasný rozhled. Vidět je například blízký masiv Slepičích hor s vrcholem Kohoutem, Blanský les s Kletí, za dobré viditelnosti výjimečně také Alpy. Krátce se zastavíme i v obci DOBRÁ VODA, jejíž dominantou je poutní kostel. V roce 1564 proslavil tuto oblast zdejší léčivý pramen. Ve večerních hodinách přijdeme na ubytování.
3. den
Dnes vyrazíme na návštěvu k našim rakouským sousedům. MANDELSTEIN je další ze skrytých pokladů Novohradských hor. Nejedná se pouze o vyhlídku ve fantastickém koutu země. Mandelstein patří do tzv. Zeleného pásu Evropy, dlouhého 12 500 km, který se táhne od Baltu až k Černému moři. Podél tohoto pásu byl vytvořen pás chráněných oblastí a národních parků. Mandelsteinu se také říká „hora touhy“. Mnozí lidé odsunutí po druhé světové válce se právě z tohoto nejvyššího bodu chodili dívat zpět do své vlasti. Po cestě zpět domů se ještě zastavíme na romantickém gotickém hradě ROŠTEJN a neopomeneme navštívit muzeum unikátních betlémů v TŘEŠTI. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu lux. autobusem, 2× ubytování v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 700 Kč a cca 20 €.
25.06. (Pá) - 27.06. (Ne) 2021 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
H 1/1 Cena zájezdu další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-First minute3 830 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeské Budějovice
HotelPodmanivá krajina Novohradských hor
H 1/1 Cena zájezdu
Termín25.06.2021 - 27.06.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952

Vytvářím objednávku...