ID: 925234

Termín: 03.07. (So) - 06.07. (Út) 2021

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 4 598 Kč

Příplatky
1lůžkový pokoj – 1 490 Kč, cestovní pojištění Uniqa .
Trasa

DOLNÍ MORAVA - STEZKA V OBLACÍCH - PRADĚD - KARLOVA STUDÁNKA - RAMZOVÁ - ŠERÁK - ČERVENOHORSKÉ SEDLO - DLOUHÉ STRÁNĚ - REJVÍZ

Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Naše první cesta povede na DOLNÍ MORAVU. Vyjedeme lanovkou pod Kralickým Sněžníkem ve výšce 1 116 m n.m. až na hřeben Slamníku a budeme pokračovat na unikátní STEZKU V OBLACÍCH, která se vypíná 55 m nad okolním svažitým terénem a dominuje právě hřebenu Slamníku. Svým tvarem má stavba připomínat let nočního motýla. Čekají nás pozoruhodné výhledy na Jeseníky, Kralický Sněžník, Krkonoše a do Polska. Tato unikátní stavba však nabízí nejen nádherné výhledy, své návštěvníky zároveň vzdělává a baví. Z informačních tabulí po celé délce stezky se dozvíme zajímavosti o okolí této stavby, historii zdejšího údolí a mracích jako meteorologickém jevu. Na ubytování přijedeme ve večerních hodinách.
2. den
Po snídani zavítáme do horského střediska RAMZOVÁ a podnikneme turistický výlet na ŠERÁK a ČERVENOHORSKÉ SEDLO. Začneme v Ramzové, odkud se sedačkovou lanovkou přepravíme na Šerák, poté nás čeká pěší túra přes Keprník, Vozku, Na Příčné až k sestupu do Červenohorského sedla, slavného lyžařského střediska (cca 13 km). Pro ty, kteří nechtějí turistický výlet absolvovat, je možné vyjet lanovkou na Šerák a zpět a strávit volný čas v Červenohorském sedle. V samotném Červenohorském sedle se nachází komplex horských hotelů a chat. Mimo to zde vznikl památník obětem hor. Jedná se o dřevěnou kapličku, v které jsou umístěny kamenné epitafy se jmény těch, kteří v Jeseníkách tragicky zahynuli. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.
3. den
Dnes nás čeká výlet na nejvyšší horu Moravy a zároveň nejvyšší vrchol Hrubého a Nízkého Jeseníku - PRADĚD (1 492 m). Podnikeme pěší túru, trasa nás povede z Ovčárny na Praděd, dále k chatě Barborka a poté sestoupíme do KARLOVY STUDÁNKY, půvabného lázeňského města (cca 10 km). Na vrcholku Pradědu stojí televizní vysílač s restaurací a rozhlednou. Z vyhlídky ve výšce 80 m je za dobrého počasí krásný rozhled nad Lysou horu , Sněžku a Radhošť . Při velmi dobré viditelnosti je možné zhlédnout Vysoké Tatry a Malou Fatru na Slovensku a Nízké Alpy v Rakousku. Pro ty, kteří se nechtějí zúčastnit výletu na Praděd, je možnost strávit dnešek v Karlově Studánce. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
4. den
Po snídani zavítáme na prohlídku unikátního vodního díla - elektrárny DLOUHÉ STRÁNĚ. Jde o třetí největší přečerpávací vodní elektrárnu na světě a nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v České republice. Většina objektů se nachází pod zemí, stavby na povrchu jsou ohleduplně začleněny do okolní přírody a vytvářejí s ní harmonický celek. Poté přejedeme do REJVÍZU, horské obec s přírodní rezervací, kde roste rašelinní vegetace a podnikneme naučnou stezku k Velkému mechovému jezírku. Rejvíz je označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách, jako perla Jeseníků. Odpoledne se vydáme na cestu zpět, příjez do Brna ve večerních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu lux. autobusem, 3× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 800 Kč.
03.07. (So) - 06.07. (Út) 2021 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
H 1/1 Cena zájezdu další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-First minute4 598 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeské Budějovice
HotelJeseníky - horský ráj
H 1/1 Cena zájezdu
Termín03.07.2021 - 06.07.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952

Vytvářím objednávku...